מועדון הספר המקום לאוהבי ספרות

מועדון קריאה המתכנס אחת לחודש לשיחה על ספר מתוך הספרות הישראלית-עכשווית. במפגשים יתארחו הסופרים שבספריהם נדון. את המועדון  עורכת ומנחה ד"ר ורה קורין- שפיר.

במפגש הקרוב, נארח את ארי שביט, לשיחה על ספרו 'בית שלישי'

להרשמה
  ההרשמה מראש, עלות ההשתתפות סמלית.
  המפגש הבא:
  24.12.21 מפגש עם רינו צרור, על ספרו 'שם משפחה'

  * * *
  על מועדון הספר:
  מפגש חודשי עם סופר/ת לשיחה על ספרו/ה שיצא לאחרונה. המועדון מתכנס אחת לחודש. מתחילים לאחר החגים.
  בין השאר התארחו אצלנו: מוטי גולני, יוכי ברנדס, ישי שריד, נדב אייל, כרמי גילון, אורה אחימאיר, חיים באר, דניאל בן סימון, רן כהן, שוקי שטאובר ועוד.

  לתשומת לבכם, אנו משתמשים במערכת סליקה חדשה, אם נתקלתם בתקלה במהלך רכישת הכרטיס, אנא התקשרו ל-03-5442740 שלוחה 0. תודה על הסבלנות!

  * * *
  מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית.
  חניה אפשר למצוא מול בית דניאל, בחניון הספורטק (מרחק 7 דק' הליכה) או בחניון "המועצה לישראל יפה" . שדרות רוקח 80 ת"א.

   

  פרופ' נורית גרץ

  נורית גרץ היא פרופסור אמריטה לקולנוע וספרות באוניברסיטה הפתוחה ושימשה כראש המגמה העיונית בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב וכראש המחלקה לתרבות – יצירה והפקה, במכללת ספיר. בשנת 2009 , זכתה בפרס ברנר על ספרה על דעת עצמו: ארבעה פרקי חיים של עמוס קינן, שהיה באותה שנה בין חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר. ספרה ים ביני לבינך היה בראש רשימת רבי המכר ונכנס לרשימת הספרים הטובים לשנת 2015 של עיתון "הארץ".

  היא מלווה את יצירתו של עמוס עוז כמעט מראשית דרכו. כתבה עליו מונוגרפיה (עמוס עוז: מונוגרפיה, ספרית פועלים, 1980) והקדישה לו מקום נרחב בספרה ההיסטוריוגרפי, חירבת חזעה והבוקר שלמחרת (הקיבוץ המאוחד, 1983

  על הספר: בית שלישי

  בית שלישי הוא נסיון אישי להבין מה קרה לנו: במה הצלחנו ובמה נכשלנו. מה מסביר את הנס הישראלי ואיזה איום קיומי חדש נשקף לו. איך ישראל התפרקה – ואיך ניתן להרכיב אותה מחדש. כי לא יהיה בית רביעי. מדינת ישראל היא ההזדמנות האחרונה של העם היהודי.

  ארי שביט הוא אחד העיתונאים המקוריים והמשפיעים בישראל. במשך שנים הוא מאתגר את השמאל, הימין והמרכז. ב-2013 יצא לאור ספרו MY Promised Land שהיה לרב מכר עולמי ותורגם לעשרות שפות. בשנים האחרונות שביט עורך מסע בארץ ומנסה להקשיב לשבטים הישראליים השונים.

  בית דניאל מרכז ליהדות מתקדמת תל אביב יפו
  בני דן 62, תל אביב
  (מפה)
  03-5442740
  office@beit-daniel.org.il