קהילת בית דניאל קרן גמ״ח קהילתית בית דניאל

קהילת בית דניאל עושה רבות בנושא התרומה לקהילה וסיוע לאוכלוסיות מוחלשות: סיוע בחבילות מזון לחגים, יריד תחפושות לילדים ממשפחות נזקקות, התנדבות ב"בית הידידות", סיוע לילדים ונשים  מקלט לנפגעות אלימות במשפחה ועוד. קרן הגמ"ח הקהילתית הוקמה באוקטובר 2018 , חשוון   תשע"ט ומטרתה לקיים אחריות הדדית בתוך הקהילה ולסייע לחברים בקהילה בעת הצורך. הסיוע מהקרן מיועד למצבי משבר מתמשכים, כגון: אבטלה ארוכה, גירושין, מחלה מתמשכת, קושי כלכלי מתמשך כתוצאה מאסון וכו'. לחילופין, ניתן יהיה לפנות לקרן לקבלת סיוע כלכלי לצורך טיפול רפואי דחוף.

* כל הנאמר בלשון זכר מכוון גם ללשון נקבה.

הקרן היא שלנו ובשבילנו והיא ביטוי לעזרה ההדדית בקהילה

חברים הזכאים לקבלת סיוע

החברים הזכאים לקבל סיוע מהקרן הם אלה אשר נכללים לפחות באחד המעגלים הבאים: חברי  קהילה המשלמים דמי חברות, משפחות מערכת החינוך של בית דניאל, מתפללי בית הכנסת, מתנדבים.

 

איך אפשר לתרום לקרן?

כל תרומה, קטנה כגדולה, תתקבל בברכה: החל מח״י ₪, ועד לח"י אלפים ויותר. ניתן לתרום במזומן, בהמחאות או בכרטיס אשראי. לתרומות: 03-5442740 , שלוחה 0.

התרומות מוכרות לצרכי מס על פי סעיף 46 לחוק.

כיצד ניתן לפנות לקבלת סיוע מהקרן?

לקרן ניתן לפנות באמצעות אחד מחברי הוועדה המנהלת או ישירות ליו״ר הקהילה. ניתן לקבל את שמות חברי הוועדה במשרד הקהילה או אצל הרבנים. ניתן למלא את הבקשה בעמוד זה. כדאי וחשוב לצרף מכתב ובו בקשה מפורטת, וכן כל מסמך היכול לסייע להבהרת הבקשה. מאליו מובן, כי הדיון בבקשה ייעשה בדיסקרטיות וברגישות. הסיוע יינתן באמצעות תווי קנייה או באמצעות סיוע כספי. יש להבהיר, כי המקורות הכספיים העומדים לרשות הקרן מוגבלים, ומטרתו של הסיוע היא להקל, ולו במעט, על הקשיים הנובעים ממצבים קיצוניים שהחיים מזמנים לנו.

לבקשה לקבלת סיוע מקרן גמ"ח של קהילת בית דניאל

    בית דניאל מרכז ליהדות מתקדמת תל אביב יפו
    בני דן 62, תל אביב (מפה)
    טלפון: 03-5442740
    office@beit-daniel.org.il

    דילוג לתוכן