גנים ובתי ספר שונים ביחד- פרויקט חינוכי אמנותי

יזמות חברתית למען שוויון וקבלת האחר

אתגר "שונים ביחד" בשיתוף "הדור החדש" יוצא לדרך!

פרויקט "שונים ביחד" של בית דניאל הוא פרויקט חינוכי אמנותי שמטרתו קידום ערכי סובלנות, שוויון, הכרת האחר וקיום משותף. אנו מזמינים אתכם להציע ולפתח מיזמים שיגשרו על הפערים שבין ילדים ובני נוער משכבות האוכלוסייה השונות. כל אחד משני המיזמים אשר ייבחרו יקבל מענק כספי בסך 4,000 שקלים, תמיכה וליווי מבית דניאל בתפעול הפיילוט והכרה מהפדרציה היהודית בסרסוטה!

״שונים ביחד״ הוא חלק מפרויקט בינלאומי בשם ״"Embracing Our Differences",  שהושק לפני יותר מעשור בסרסוטה, פלורידה ומתקיים עד היום בתמיכתה של הפדרציה היהודית בסרסוטה ותורמים שונים.

עד כה, כלל הפרויקט מדי שנה תכנית חינוכית בבתי הספר ותערוכת חוצות של ציורי ענק בנמל יפו, המציגה אמנות שנעשתה על ידי ילדים ובני נוער מכל המגזרים בישראל, ביניהם: יהודים, ערבים נוצרים ומוסלמים, מהגרי עבודה ופליטים, ובתי ספר לתלמידים עם צרכים מיוחדים. בעזרת האמנות שיוצרים המשתתפים, אנו לומדים שעל מנת שנוכל לקבל את 'האחר', עלינו ללמוד תחילה מהי קבלה עצמית; באמצעותה נוכל לחגוג את המגוון והייחודיות שלנו ושל הסובבים אותנו.

בעקבות התפשטות הקורונה והמצב הקיים, נאלצנו לשנות את אופן הפעילות שלנו ולא ליצור את התערוכה השנה. יחד עם זאת, זוהי הזדמנות לפיתוח יוזמות חדשות, ביניהן אתגר חדש בפלטפורמת ה  TikTok-שיצרנו, שאפשר למאות אלפי ילדים, ילדות, בני ובנות נוער לחגוג את השורשים שלהם ולהפיץ את המסר שכולנו שונים ביחד.

לכן "שונים ביחד" מזמין אתכם.ן להצטרף אלינו להפצת המסר ולהקים מיזם חברתי, שמטרתו תהיה קירוב בין ילדים מאוכלוסיות שונות ומגוונות בחברה הישראלית. על משתתפי האתגר יהיה ליצור מיזם המשלב את עולם האמנות והיצירה ומייצר מפגש בין ילדים מכל הגוונים של החברה הישראלית, במטרה להגביר דיאלוג משמעותי וצמצום גזענות או כל צורה אחרת של אי-הכלת השונה, בקרב מספר רב של ילדים, זאת בצורה שהפרויקט יהיה ישים עד לתחילת שנת הלימודים, או בתקופה שמיד לאחר חגי תשרי. תינתן עדיפות למיזמים אשר פעילותם תתאפשר גם תחת הגבלות התקהלות.

 

על המיזם להיות מוכן לפעולה עד לתחילת שנת הלימודים הקרובה, 01.09.2020 

יש לכם מיזם שיכול להיות רלוונטי? השאירו פרטים כאן

* * * *

יש לכם שאלות? כתבו לנו:

  אתם מוזמנים להיכנס ולהתרשם מהתערוכות בשנים הקודמות באתר הפרויקט או בעמוד הפייסבוק של הפרויקט

  יש לכם שאלות? פנו אלינו בטלפון 03-5442740

  על הפרויקט 'שונים ביחד'

  "שונים ביחד" הוא פרויקט חינוכי אומנותי, במסגרתו ילדים מכינים יצירות אמנות בנושאים הקשורים לקבלת האחר, שוויון וסובלנות. היצירות יוצגו בתערוכת חוצות מרשימה בנמל יפו.  בשנתיים האחרונות ראו את התערוכה עשרות אלפים בדיזנגוף סנטר, השנה יראו את התערוכה רבים נוספים. לראשונה, ישתתפו השנה בפרויקט, מלבד בתי ספר ומרכזים קהילתיים מרחבי הארץ, גם בתי ספר יהודיים מחו"ל.

  הפרויקט הישראלי הוא שלוחה של מיזם Embracing Our Differences שהחל לפני למעלה מעשור בעיר סרסוטה שבפלורידה, ופועל בהצלחה רבה כבר ברחבי ארצות הברית. זוהי שנתו הרביעית של הפרויקט בישראל, שהובא לארץ על ידי מרכזי דניאל ליהדות מתקדמת, בתמיכת הפדרציה של הקהילה היהודית בסרסוטה, פלורידה, שגייסה כספים למימון הפרויקט.

   

  בית דניאל מרכז ליהדות מתקדמת תל אביב יפו
  בני דן 62, תל אביב (מפה)
  טלפון: 03-5442740
  office@beit-daniel.org.il