דלג לתוכן

גנים ובתי ספר שונים ביחד- פרויקט חינוכי אמנותי

שונים ביחד הוא פרויקט חינוכי-אומנותי הפועל מזה שמונה שנים בישראל, שמטרתו קידום ערכים של פלורליזם, שוויון, קבלת האחר וקיום משותף במדינת ישראל. המשתתפים עוברים תוכנית חינוכית ומציירים לאור ערכי התוכנית, והיצירות הזוכות מוצגות בתערוכת ענק המלווה בטקס פתיחה חגיגי ובפעילויות חינוכיות לצד התמונות.
בימים אלו אנחנו חותמים את הצגת התערוכה של שנת תשפ"א בסמטאות יפו העתיקה ומברכים על עשיה מוצלחת למרות כל המגבלות. בשנים שעברו זכו מאות אלפים לראות את תוצרי הפרויקט בשלטי ענק שנתלו ברחבי נמל יפו ועל קירותיו של דיזנגוף סנטר בלב תל אביב- יפו. בנוסף התערוכה המוקטנת מוצגת במרכזים שונים בצפון אמריקה.

השתתפות בפרויקט כוללת:
1. בחירת הכיתות המשתתפות ואשת/איש קשר שמנחה ומלווה את הפרויקט (למשל מורה לאומנות או מחנכת).
2. תוכנית חינוכית: כל מוסד חינוכי יקבל לבחירתו הנחיה מטעמנו או מערכי שיעור למפגשי התוכנית בנושא קבלת האחר, סובלנות וחיים משותפים.
3. הגשת עבודות לתערוכה עד ליום חמישי, 30.04.2022.
4. מועד פתיחה משוער: אמצע יוני 2022. ייערך טקס פתיחה חגיגי והתערוכה תוצג ביפו העתיקה במשך כחודש. המשתתפים מוזמנים להגיע לסיור ופעילות חינוכית בתערוכה.
לו"ז והנחיות להגשת העבודות לתערוכה:
• את העבודות יש לסרוק באיכות גבוהה 600dpi ולשלוח בדוא"ל לכתובת: schools@beit-daniel.org.il.
• לטובת איכות הסריקה וההגדלה מומלץ לשלוח עבודות בגודל A3, אך יתקבלו עבודות גם בגודל A4.
• מומלץ להגיש ציורים צבעוניים עם ניגוד גבוה. לא יתקבלו עבודות בעיפרון.
• יש לציין את הפרטים הבאים: שם התלמיד/ה (בעברית/ערבית ובאנגלית), כיתה, שם בית הספר, עיר, שם המורה, דוא"ל + טלפון להתקשרות, שמות ההורים + מספרי טלפון.
אנא בקרו באתר הפרויקט: http://shonim-beyahad.org.il/
ובפייסבוק שונים ביחד: https://www.facebook.com/shonimbeyahad/ (מוזמנים לעשות לנו "לייק")
לתיאום מפגשים ולפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות לנגה גונן, רכזת תכניות חינוך בבית דניאל
לכתובת: schools@beit-daniel.org.il או בטלפון: 050-4467799.
בהצלחה!

לתיאום מפגשים ולפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות לנוגה גונן, רכזת תכניות חינוך בתי ספר בבית דניאל: schools@beit-daniel.org.il או בטלפון: 03-5442740.

יש לכם שאלות? כתבו לנו:


  על הפרויקט 'שונים ביחד'

  "שונים ביחד" הוא פרויקט חינוכי אומנותי, במסגרתו ילדים מכינים יצירות אמנות בנושאים הקשורים לקבלת האחר, שוויון וסובלנות. היצירות יוצגו בתערוכת חוצות מרשימה בנמל יפו.  בשנתיים האחרונות ראו את התערוכה עשרות אלפים בדיזנגוף סנטר, השנה יראו את התערוכה רבים נוספים. לראשונה, ישתתפו השנה בפרויקט, מלבד בתי ספר ומרכזים קהילתיים מרחבי הארץ, גם בתי ספר יהודיים מחו"ל.

  הפרויקט הישראלי הוא שלוחה של מיזם Embracing Our Differences שהחל לפני למעלה מעשור בעיר סרסוטה שבפלורידה, ופועל בהצלחה רבה כבר ברחבי ארצות הברית. זוהי שנתו הרביעית של הפרויקט בישראל, שהובא לארץ על ידי מרכזי דניאל ליהדות מתקדמת, בתמיכת הפדרציה של הקהילה היהודית בסרסוטה, פלורידה, שגייסה כספים למימון הפרויקט.

   

  בית דניאל מרכז ליהדות מתקדמת תל אביב יפו
  בני דן 62, תל אביב (מפה)
  טלפון: 03-5442740
  office@beit-daniel.org.il