929 מתחילים מבראשית קריאה ישראלית בתנ"ך

בית דניאל שמח להצטרף למעגל הלומדים הארצי של פרויקט 929!

שימו לב! החל מספטמבר 2019, נתחיל את השיעורים בשעה 19:30

המשכו של ספר ישעיהו מעלה סוגיה שמטרידה את כולנו בימים אלו: כוחו של שלטון מושחת ומשחית. נביאי ישראל , וביניהם ישעיהו שאנו ממשיכים למוד, התעסקו בסוגיה זו ולימוד טקסט מן העבר יכול לסייע לנו לא פעם להבין את מציאות חיינו.  ספר ישעיהו הוא ספר מאתגר, אך יש מאחוריו המון עוצמה וחכמה וקריאתו היא חוויה אינטלקטואלית מתגמלת.

**********************
על פרויקט 929 בבית דניאל:
קריאה לגלות מחדש את עושרו של הספר המוכר ביותר בתולדות התרבות האנושית. להקשיב לתנ"ך, לשוחח אתו, למצוא את עצמנו בכתובים:  מתחילים מבראשית ומסיימים בדברי הימים.

הרב מאיר אזרי –  ראש מרכזי דניאל ליהדות מתקדמת, לשעבר מנכ"ל התנועה הרפורמית. מזה 30 שנים מנסה לחיות את המקורות היהודיים, ולקשור אותם למציאות העכשווית. פרסם שני ספרים: חושבים יהדות מקדמת והתפתחות יום העצמאות במסורת הישראלית והיהודית; פרסם שורה של מאמרים ב-929 ובעיתונות הכללית בארץ ובחו"ל.

הרבה גליה סדן – רבה בקהילת בית דניאל מזה 16 שנה, מלמדת טקסטים מן המקורות היהודיים מזה 25 שנה. מורה בנשמתה ומאמינה שהלימוד הוא דרך להבנה טובה יותר של חיינו ושל עצמנו.

מיכל יניב – מנהלת מחלקת החינוך בבית דניאל, מנחה קבוצות לימוד, ואוהבת ליצור מפגש בין מקורות קדומים לשירה חדשה ולמבט האישי.  בוגרת התכנית לסוגיות חיים של ה-HUC.

נויה שגיב –
דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב, מרצה למקרא, מפתחת תכנים ותכניות לימוד במקרא וחברה בצוות מיזם 929

תשלום: 30 ש"ח לשיעור. אפשרות לרכוש כרטיסיה ל-10 שיעורים ב-250 ש"ח, או כרטיסייה ל-20 שיעורים ב-400 ש"ח (לחברי קהילה 200/300 ש"ח)
להרשמה:
 

בית דניאל מרכז ליהדות מתקדמת תל אביב יפו
בני דן 62, תל אביב
(מפה)
03-5442740
office@beit-daniel.org.il