דלג לתוכן

מרכזי דניאל עם הקהילה הגאה כי ביתי בית תפילה יקרא - לכולם!

רבני ורבות מרכזי דניאל של התנועה הרפורמית ישמחו לסייע ברגעי שמחה, ולהבדיל – בעתות עצב, וללוות אתכם בטקסים השונים במעגל החיים היהודי.

הטקסים הם שוויוניים, השואבים ממסורת הדורות כפי שהתעצבה לאורך אלפיים שנה, ויחד עם זאת נערכים ברוח הזמן ויוצרים תמהיל מרגש בין מסורת לחידוש.

ההורים ובני המשפחה מוזמנים לעצב יחד עם הרב או הרבה את הטקס, וליצוק לתוכו את האופי הייחודי לכל משפחה ומשפחה.

טקסי מעגל החיים

גיור קטינים

תנועתנו היא תנועה דתית, אך אנו מכירים בזכותו של כל אדם וזכותה של כל משפחה לקיים אורח חיים יהודי על פי בחירתה. הנחתנו היא, כי משפחה שבוחרת לגייר את בנה או בתה, מאליו בוחרת באורח חיים יהודי, כגון קיום החגים ומנהגיהם, ציון השבת כיום מיוחד, חינוך הילדים במערכת הישראלית הממלכתית וכיו"ב. ניתן לגייר ילד או ילדה גם אם אחד ההורים איננו יהודי, ובלבד שאורח החיים בבית הינו אורח חיים יהודי. בכל מקרה, שני ההורים יהיו שותפים מלאים בכל התהליך.
הגיור מוכר לצוך רישום במשרד הפנים, וכן לצורכי אימוץ.

נישואין

הרבנים והרבות של מרכזי דניאל עורכים טקסי נישואין לזוגות חד מיניים. ככל הטקסים שאנו עורכים, גם טקסים אלה אינם מוכרים לצורך רישום במשרד הפנים. אי לכך, הזוגות נדרשים לטקס נישואין אזרחי בחו"ל או לחוזה שותפות שנערך באמצעות עורכי הדין שלנו.

טקסי לידה

טקסים לרגל קבלת תינוק או תינוקת למשפחה: טקסי לידה והצטרפות למשפחה, ברית מילה, ברית הבת (זבד הבת), פדיון הבן והבת, ואמירת ברכת "הגומל" לכבוד הלידה. הטקס מתקיים בבית הכנסת או בכל מקום אחר בו בוחרת המשפחה.

בר/בת מצווה

בנים ובנות מוזמנים לעבור אצלנו תהליך מרגש ומשמעותי, המשותף להורים ולילדים, ולעלות לתורה בבתי הכנסת שלנו, בהם כולם יושבים יחד. בנות ונשים עולות לתורה ושותפות מלאות בטקס חגיגי ושוויוני.

טקסי אבלות

רבנינו וחזננו עומדים לרשותכם גם ברגעי אבלות – לוויה, "שבעה" וטקסי האזכרה. נהיה שם עמכם לסייע, ללות ולהעניק תמיכה רוחנית ככל שתידרש.