מה חדש?חג שמח וכמה מילים מהרב מאיר אזרי

ההיסטוריה האנושית רוויה ניצחונות וכישלונות אינספור. ניצחון הפסח הוא סמל לאנושות ועיקרו מאבק עיקש על חופש ועל חירות האדם, מאבק הממשיך עד עצם היום הזה. אנו כיהודים מחויבים להמשיך במסע, למרות אותם כוחות שלעיתים נדמים גדולים וחזקים מאיתנו, המבקשים לשעבד את גופנו ונפשנו.
הבה נלמד מגדולתו של משה, אשר לא רק הוביל את עם ישראל ליציאה מעבדות לחירות, ולקבלת התורה מהר סיני, אלא גם לימדנו שיעור חשוב: החיים הם טיפוס מתמיד לליבם של בני האדם, ויש להגיע לכל אחת ואחד מהם. אין לוותר ואין להתייאש, גם בעת אי הסכמה ואפילו העדר כבוד. זוהי תמצית היהדות – המסע אחר מטרה נעלה.
אסור לנו לוותר על מסענו למדינה יהודית ודמוקרטית. זו מטרה נעלה מעין כמוה. ולכן אנו נמשיך להאבק, ונמשיך לשמור על אותו אור אשר עולה ממגילת העצמאות. אתגר עצום עומד בפנינו בשנה הקרובה – עלינו להאבק להמשך קיום יהודי פלורליסטי, המקנה לכל איש ואישה את הזכות לשמור על יהדותם על פי דרכם. עלינו להיות אמיצים, ולהשמיע את קולנו בעוצמה. כך שנגיע למירב הלבבות כולם, ונשתכן בהם. משה, נביאי ישראל ומגילת העצמאות ימשיכו להיות לנו עמוד אש ומקור השראה – ולמרות הקשיים, לא נוותר. נתמיד במסענו, מתוך ידיעה כי "הארץ המובטחת" קרובה.
אני מאחל לכל ידידנו, מכרינו וחברי קהילותינו חג פסח שמח,

הרב מאיר אזרי