מה חדש?

איסוף ספרים ליריד הספרים השנתי!

כזכור, מדי שנה אנו עורכים יריד ספרים אשר כל הכנסותיו קודש לתרומה (תרומה לניצולי שואה, קניית ארגזי מזון לפסח ומימון פעילות  בבית הידידות – בית לאוטיסטים)

שנה שעברה גייסנו למעלה מ-15,000 ש"ח, וכל זה בזכותכם!
עזרו לנו עם תרומת ספרי קריאה במצב טוב/חדש, ספרי ילדים וצעצועים! יש להביא עד לתאריך 5.4.19
אנא – ספרים מתפוררים וישנים, אנציקלופדיות, אלבומים למיניהם, ספרי צילום כבדים וגדולים – אל תביאו לנו.
היריד יתקיים בתאריכים 7-10.4.19. כל ספר ב-10 ש"ח!

>>פרטים על היריד עצמו

שונים ביחד – פרויקט חינוכי אומנותי

"שונים ביחד" הוא פרויקט חינוכי אומנותי, במסגרתו ילדים מכינים יצירות אמנות בנושאים הקשורים לקבלת האחר, שוויון וסובלנות. היצירות יוצגו בתערוכת חוצות מרשימה בנמל יפו.  בשנתיים האחרונות ראו את התערוכה עשרות אלפים בדיזנגוף סנטר, השנה יראו את התערוכה רבים נוספים. לראשונה, ישתתפו השנה בפרויקט, מלבד בתי ספר ומרכזים קהילתיים מרחבי הארץ, גם בתי ספר יהודיים מחו"ל.

הפרויקט הישראלי הוא שלוחה של מיזם Embracing Our Differences שהחל לפני למעלה מעשור בעיר סרסוטה שבפלורידה, ופועל בהצלחה רבה כבר ברחבי ארצות הברית. זוהי שנתו הרביעית של הפרויקט בישראל, שהובא לארץ על ידי מרכזי דניאל ליהדות מתקדמת, בתמיכת הפדרציה של הקהילה היהודית בסרסוטה, פלורידה, שגייסה כספים למימון הפרויקט.
אנו מודים לחבר השופטים אשר תרמו מזמנם לבחור את היצירות לתערוכה: יו"ר הוועדה ד"ר עדנה בר-רומי פרלמן, פרופ' פיליפ רנצר, טל ישועה בר-משה, מורן קונסטנטין.

לעמוד הפייסבוק של הפרויקט

>הזמנה לפתיחת התערוכה 2018

אתם מוזמנים להיכנס ולהתרשם מהתערוכות השנים הקודמות באתר הפרויקט.

מעוניינים להשתתף?

המועד האחרון להגשת עבודות לתערוכה הוא 13.4.18. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות למיכל יניב: 03-5442740 או בדוא"ל: schools@beit-daniel.org.il

 

 

הלך לעולמו שותפינו ג'רי דניאל

הלך לעולמו ג'רי דניאל, בגיל 102, שותפנו לבניין היהדות המתקדמת בתל אביב יפו. בונה בית דניאל ומשכנות רות ביפו.
הרב מאיר אזרי: "ג'רי היה איש מדהים, איש ספר וסיפורים, חייו הם מסכת מרתקת של בניין והתחדשות של עשיה ויצירה. אני גאה שהייתה לי הזכות לעבוד במחיצתו כשלושים שנה ולעשות ביחד למען חיזוק היהדות הרפורמית בישראל ובעולם. אנו נמשיך לעשות ולחזק קהילותינו ובבניין יהדות שוויונית ומכילה בישראל".
>>דברי הספד מאת הרב מאיר אזרי