מה חדש?

שונים ביחד – פרויקט חינוכי אומנותי

"שונים ביחד" הוא פרויקט חינוכי אומנותי, במסגרתו ילדים מכינים יצירות אמנות בנושאים הקשורים לקבלת האחר, שוויון וסובלנות. היצירות יוצגו בתערוכת חוצות מרשימה בנמל יפו.  בשנתיים האחרונות ראו את התערוכה עשרות אלפים בדיזנגוף סנטר, השנה יראו את התערוכה רבים נוספים. לראשונה, ישתתפו השנה בפרויקט, מלבד בתי ספר ומרכזים קהילתיים מרחבי הארץ, גם בתי ספר יהודיים מחו"ל.

הפרויקט הישראלי הוא שלוחה של מיזם Embracing Our Differences שהחל לפני למעלה מעשור בעיר סרסוטה שבפלורידה, ופועל בהצלחה רבה כבר ברחבי ארצות הברית. זוהי שנתו הרביעית של הפרויקט בישראל, שהובא לארץ על ידי מרכזי דניאל ליהדות מתקדמת, בתמיכת הפדרציה של הקהילה היהודית בסרסוטה, פלורידה, שגייסה כספים למימון הפרויקט.
אנו מודים לחבר השופטים אשר תרמו מזמנם לבחור את היצירות לתערוכה: יו"ר הוועדה ד"ר עדנה בר-רומי פרלמן, פרופ' פיליפ רנצר, טל ישועה בר-משה, מורן קונסטנטין.

לעמוד הפייסבוק של הפרויקט

>הזמנה לפתיחת התערוכה 2019

אתם מוזמנים להיכנס ולהתרשם מהתערוכות השנים הקודמות באתר הפרויקט.

 

נותרו מקומות בודדים בגן המקסים שלנו!!!

נותרו מקומות בודדים לגן המקסים והייחודי בבית דניאל, גן פרטי ואיכותי המשלב תכנים יהודים – ליברליים, והכל באווירה קהילתית מחבקת!

  • גננת בעל רקע בחינוך קיבוצי-מונטסורי
  • הגן לגיל 1.9-2.9. שנתון 2017
  • צוות מסור ואחראי
  • אוכל בריא ומזין
  • חוגים איכותיים הנבחרים בקפידה
  • הגן בפיקוח הנהלת בית דניאל

פרטים אצל ליאורה לונדי-ברש בטלפון 03-5442740; או בדוא"ל

 

חג שמח וכמה מילים מהרב מאיר אזרי

ההיסטוריה האנושית רוויה ניצחונות וכישלונות אינספור. ניצחון הפסח הוא סמל לאנושות ועיקרו מאבק עיקש על חופש ועל חירות האדם, מאבק הממשיך עד עצם היום הזה. אנו כיהודים מחויבים להמשיך במסע, למרות אותם כוחות שלעיתים נדמים גדולים וחזקים מאיתנו, המבקשים לשעבד את גופנו ונפשנו.
הבה נלמד מגדולתו של משה, אשר לא רק הוביל את עם ישראל ליציאה מעבדות לחירות, ולקבלת התורה מהר סיני, אלא גם לימדנו שיעור חשוב: החיים הם טיפוס מתמיד לליבם של בני האדם, ויש להגיע לכל אחת ואחד מהם. אין לוותר ואין להתייאש, גם בעת אי הסכמה ואפילו העדר כבוד. זוהי תמצית היהדות – המסע אחר מטרה נעלה.
אסור לנו לוותר על מסענו למדינה יהודית ודמוקרטית. זו מטרה נעלה מעין כמוה. ולכן אנו נמשיך להאבק, ונמשיך לשמור על אותו אור אשר עולה ממגילת העצמאות. אתגר עצום עומד בפנינו בשנה הקרובה – עלינו להאבק להמשך קיום יהודי פלורליסטי, המקנה לכל איש ואישה את הזכות לשמור על יהדותם על פי דרכם. עלינו להיות אמיצים, ולהשמיע את קולנו בעוצמה. כך שנגיע למירב הלבבות כולם, ונשתכן בהם. משה, נביאי ישראל ומגילת העצמאות ימשיכו להיות לנו עמוד אש ומקור השראה – ולמרות הקשיים, לא נוותר. נתמיד במסענו, מתוך ידיעה כי "הארץ המובטחת" קרובה.
אני מאחל לכל ידידנו, מכרינו וחברי קהילותינו חג פסח שמח,

הרב מאיר אזרי

חיסול החמץ

רוצים להיפטר מהחמץ? הביאו אלינו לבית דניאל עד יום שלישי 16.4.19  – ואנו נתרום את כל החמץ למבקשי מקלט. ניתן להביא אלינו ולשים בקופסת איסוף בכניסה לבניין. תודה!